5 trendov v oblasti interiérového dizajnu pre leto 2021

  • 2 mesiace staré
  • 1

Pevne veríme, že si horúce letné dni užívate plnými dúškami. Letné obdobie zároveň veľa našich klientov využíva na opravy, prerábky či dizajnérske úpravy svojej nehnuteľnosti.
Verte či neverte, na letnej výzdobe interiéru je niečo magické. Všetky svieže textílie, pestré farebné palety, prírodný materiál či výrazné, špecifické vône majú niečo do seba. Ich kombinácie vám dokážu práve cez letné obdobie navodiť pocit, že si beriete kus slnečných lúčov priamo k vám domov. 

V skutočnosti letné zariadenie domácnosti dokáže ponúknuť omnoho viac než len sezónny trend. Môžete si ho ponechať alebo sa ním inšpirovať počas celého roka.

Predstavujeme vám 5 trendov v oblasti interiérového dizajnu pre leto 2021. Vďaka nim si môžete navodiť letný ,,vajb” vo vašej domácnosti a dokonca aj po zvyšok tohto roka. Nechajte sa inšpirovať.

1. MODRÁ JE DOBRÁ!

Ak by mala leto definovať jedna farba, hlasujeme za modrú! Je to farba čistej modrej, letnej oblohy a piesočnatých pláží. Preto sa niet čomu čudovať, že si ju poprední interiéroví dizajnéri zvolili za farbu leta 2021.

Odporúčame použiť viac sýtejšiu modrú na nosnú stenu vo vašej obývačke. Alebo vyskúšajte zladiť svetlo-modré obliečky a doplnky v kombinácií s bielym zátiším. Takýmto spôsobom dodáte vášmu interiéru ladný grécky nádych. 

Ak ste fanúšikom minimalizmu, vyskúšajte odtieň veľmi špecifickej, kobaltovo-modrej farby. Tá doslova vdýchne pozitívne vibrácie do vašej izby. Vyskúšajte zaradiť tento slnečný odtieň do vášho dekoru a zanecháte tak nepretržitý pocit čistej oblohy a jasného slnka v celej domácnosti.

2. VYBERTE SA CESTOU MINIMALIZMU

Toto nie je prvýkrát, kedy sa minimalizmus dostal medzi trendy interiérového dizajnu. A s určitosťou ani posledný. Keď začal minimalizmus naberať na popularite, celý štýl bol postavený na čistých líniách, hladkých štruktúrach a štýlovom, jednoduchom dizajne.

Neskôr však interiéroví dizajnéri prekopali minimalizmus do viac prosperujúceho a hodnotného dizajnu. Okrem čistoty má preto dnes omnoho viac funkcionality a využitia. 

Minimalizmus je totižto omnoho viac než len prázdny a otvorený priestor. Stále sa vyvíja a dovolí vám vyhrať sa s aspektmi, akými sú slnečné svetlo, zeleň či záblesky rôznych farebných paliet. 

Ak zvolíte aj toto leto minimalizmus, nesklame vás. Zaručuje, že ak aj v neskoršom ročnom období vyjde slnko, váš interiér dostane okamžitú atmosféru letných slnečných dní.

3. NECHAJTE SLNKO PRENIKNÚŤ DNU

Kľúčovým trendom pre toto leto je možnosť nechať preniknúť prirodzené svetlo do vášho interiéru. Práve takto vytvorená atmosféra v kombinácii s vhodnými farbami a doplnkami domácnosti je tento rok základom pre tvorbu všetkých popredných interiérových dizajnérov. Na druhej strane, dosiahnuť takúto atmosféru nemusí byť vždy ľahké a môže to byť pre vás výzvou.

Ak máte doma veľké okná, ste vo výhode. Vďaka nim dokážete do interiéru prepustiť veľkú časť svetla a slnečných lúčov, čo vám dáva väčší priestor k experimentom.
Ak veľké okná nemáte, nechajte svoje aktuálne okná otvorené a skúste letnú atmosféru dotvoriť cez priehľadné závesy.
Ak máte vo všeobecnosti so svetelnosťou v domácnosti problémy, skúste si prirodzené svetlo nasimulovať. Inšpiráciou vám môžu byť teplé a príjemné žiarovky, ktorými v interiéri dotvoríte tú správnu ,,summer” atmosféru. 

4. PRIDAJTE VIAC ZELENÝCH ELEMENTOV

Tento štýl interiérového dizajnu sa radí k nadčasovým. Kľúčovú úlohu v tom hrá aj fakt, že sú dnes ľudia doslova posadnutí zeleňou, čo je vlastne trend sám o sebe. Že by bolo naozaj niečo prínosné a obohacujúce na procese pestovania kvetov a zelene?

Bez ohľadu na to, zeleň je veľkou súčasťou bohémskeho štýlu interiérového dizajnu. Zakomponujte zeleň do vášho domáceho dekoru a doslova vám to zmení život.

Odporúčame vyberať si živé rastliny.
Tie môžete následne meniť podľa ročného obdobia. Ak sa vám zapáči umelá rastlina, ktorá vhodne doplní celú atmosféru interiéru, určite choďte do toho. Tak, ako sa po dobrej letnej dovolenke cítite odpočinutí a plní síl, 
zeleň vám v domácnosti vytvorí pocit sviežosti a života. 

5. VYJADRITE SA EXTRAVAGANTNOU FARBOU

Tento interiérový dizajn zažíva toto leto svoj veľký návrat medzi trendy. S narastajúcim dopytom ľudí po priestranných nehnuteľnostiach a minimalistickom dizajne hľadajú tí odvážnejší spôsob, akým sa odlíšiť. A tým narastá trend výrazných, niekedy až extravagantných interiérových dizajnov a doplnkov.

Tento trend je výrazný, neprehliadnuteľný a odzrkadlí vašu náladu a chute. Vaša návšteva bude mať s určitosťou pocit, že vás vďaka tomu pozná o niečo lepšie. A nie je to vlastne pointou celého interiérového dizajnu? 

Potešte sa toto leto výraznými doplnkami, ktoré odzrkadľujú kus z vás a zostaňte zároveň trendy. Zaručujeme, že keď vás príde navštíviť rodina či priatelia, výstredný kúsok bude začiatkom každej konverzácie. 

Pozrite si viac letných typov a návodov z oblasti dizajnu a nehnuteľností na našom INSTAGRAME

Join The Discussion

Compare listings

Compare