Ako si správne vybrať realitného makléra?

  • 3 mesiace staré
  • 1

Ako si správne vybrať realitného makléra môže byť pre vás dnes veľmi komplikovaný proces. Realitných kancelárií je ako húb po daždi a makléra môže dnes robiť už (takmer) každý. Pripravili sme preto pre vás stručný prehľad kľúčových vlastností, ktoré by ste pred výberom makléra mali zvážiť.

Je vizáž a status makléra niečo, čo vám pomôže lepšie zobchodovať vašu nehnuteľnosť? Ak je maklér hviezdou sociálnych sietí, znamená to automaticky že je tou najlepšou voľbou pre kúpu či predaj vášho domova? Je to, čo vám povie maklér vždy všetko čo naozaj potrebujete vedieť? 
Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako si správne vybrať realitného makléra.

REFERENCIE

Aby sme nadviazali na otázky ktoré padli v úvode: ak sa maklér na vás snaží zapôsobiť v prvom rade vzhľadom a drahým autom tak nie, k ničomu vám to nepomôže. Teraz netvrdíme, že by maklér nemal byť upravený a že vám nemôže byť sympatický. Iba argumentujeme, že by ste váš výber makléra nemali podmieňovať prioritne vizáži a statusu. Tie vám totižto vašu nehnuteľnosť nekúpia a ani nepredajú za lepšiu cenu. Musíte ísť na  začiatku celého procesu trochu viac pod povrch.

Dôverovať cudzej osobe ihneď zo začiatku je náročné. Najlepšie, s čím môžete začať, je spýtať sa vašej rodiny a blízkych priateľov na ich skúsenosti s maklérmi. Z našich štatistík vyplýva, že viac než jeden z piatich predávajúcich (22%) dostane odporučenie na svojho makléra od rodiny, priateľov, suseda či kolegu.

Určite s doplňte odporúčanie svojim vlastným výskumom. Pogooglite si viac o svojom potencionálnom maklérovi a nájdite si čo najviac recenzií na jeho prácu. Vyhnite sa maklérom, ktorý len skopírujú váš inzerát a budú čakať, kto sa im naň ozve. Pravý maklér profík vám bez problémov a s radosťou poskytne spätnú väzbu na jeho prácu.

SKÚSENOSTI

Na sociálnych sieťach dnes poľahky nájdete veľké množstvo maklérov, ktorí sa prezentujú prestížnym životným štýlom, drahým oblečením a luxusnými dovolenkami. Je naozaj všetko zlato, čo sa na sociálnych sieťach bliští?

Po kvalitných odporúčaniach sú pre vás (predovšetkým ak ste v nehnuteľnostiach nováčik) dôležité skúsenosti. Po svojom boku potrebujete mať skúseného makléra, ktorý pozná dobre celý proces a bezpečne vás ním prevedie až k cieľu. A to všetko samozrejme nejde bez skúseností.

Na internete sa síce maklér môže prezentovať luxusným životným štýlom, ale je naozaj pre vás ten pravý?
Ako dobre pozná lokálny trh s nehnuteľnosťami kde sa chystáte kupovať či predávať? Aká je jeho dostupnosť? Dokáže sa vám venovať na 100% počas celého procesu? Ako sa zachová, keď v procese obchodu nastanú problémy? Má dostatok skúseností, aby ich dokázal rýchlo a efektívne vyriešiť? 
Odpovede na tieto otázky vám môžu v neskorších fázach procesu ušetriť veľa stresu, času a financií.

KOMUNIKÁCIA
 

Ak ste úspešne absolvovali prvé dva body a našli makléra, ktorý sa vám pozdáva, dohodnite si s ním osobné stretnutie. Tak najlepšie zistíte, akým spôsobom maklér pracuje a aký je jeho spôsob komunikácie. Zároveň si najlepšie overíte pravdivosť referencií a skúseností, ktoré ste dostali od známych a z internetu.
Ak úplne presne neviete, na čo konkrétne sa máte pýtať, pripravili sme pre vás krátky zoznam otázok. 

  • ako dlho pracujete v odvetví s nehnuteľnosťami?
  • priemerne koľko obchodov dovediete do úspešného konca za jeden rok?
  • čím ste odlišný od iných maklérov?
  • ste maklérom na plný úväzok alebo popritom ešte niečo robíte?
  • ako dokážete nájsť nehnuteľnosť ktorá spĺňa moje kritériá?
  • aký marketing používate pre úspešný predaj mojej nehnuteľnosti?
  • na akej províznej báze fungujete? Koľko % si zvyčajne beriete?
  • ak nebudem s vami spokojný, ako ukončím našu dohodu?

Profesionálny maklér, ktorému na vás záleží a ktorý vám chce úprimne pomôcť sa nevyhne ani jednej odpovedi.
Naši makléri sú profíci na najvyššej úrovni a s radosťou odpovedia na všetky vaše otázky. Nemusíte byť ani našim klientom, s radosťou vám pomôžeme a poradíme pri procese predaja alebo kúpi vašej nehnuteľnosti!

Join The Discussion

Compare listings

Compare